ukrain russian

Katedra Filologii  PWSZ w Koninie zaprasza na „Dzień Filologii“

a w nim: fantastyczne konkursy (po angielsku i niemiecku) - teatralny, recytatorski, tłumaczeniowy; prezentacje i wykłady.

Motto imprezy:
"Dreams are what our lives are made of" / „Ein Traum ist unser Leben" (J.G. Herder)

Termin: 10 grudnia 2013, od godz. 9.30

Miejsce: Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ, ul. Popiełuszki 4

Dlaczego warto?
Gwarantujemy świetną zabawę, dreszczyk emocji i rywalizacji, atrakcyjne nagrody!

Dzień Filologii skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatów: konińskiego,słupeckiego, kolskiego i tureckiego.

Co jeszcze?
Można zwiedzić Aulę im.Jana A.P. Kaczmarka i sfotografować się pod tablicą, którą laureat  Oskara osobiście odsłonił.

Można sprawdzić swoje umiejętności językowe i zdolnosci aktorskie. Można dowiedzieć się czegoś nowego,
poznać nowych ludzi.

• otwarcie imprezy
  • powitanie gości przez JM Rektora PWSZ, prof. Mirosława Pawlaka
  • występ muzyczny studentek filologii germańskiej
Aula im. J.A.P. Kaczmarka
  • prezentacje  multimedialne na temat filologii angielskiej i germańskiej   przygotowane przez studentów
Sala Panoramiczna, I piętro - KONKURS TŁUMACZENIOWY

Aula im. J.A.P. Kaczmarka
  • wykład dr Marka Derenowskiego: "Komunikacja Międzyludzka – czyli jak się dogadać i czemu nie zawsze się udaje"
  • film „15-lecie PWSZ w Koninie“
  • prezentacje  multimedialne na temat filologii angielskiej i germańskiej przygotowane przez studentów
Sala Panoramiczna, I piętro - KONKURS RECYTATORSKI

hol CWD
  • przerwa na kawę i herbatę oraz poczęstunek (dla uczestników konkursów)  hol CWD

• PREZENTACJE MONODRAMÓW

Aula im. J.A.P. Kaczmarka
  • ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

UWAGA!

WAŻNY KOMUNIKAT DLA UCZESTNIKÓW DNIA FILOLOGII W PWSZ 10 GRUDNIA 2013.

• Prosimy o zapoznanie się z programem dostepnym na stronie www.pwsz.konin.edu.pl
  • Uczestnikom konkursu tłumaczeniowego przypominamy, że nalezy przywieźć ze sobą słownik jednojęzyczny
  • Uczestników konkursu recytatorskiego, prosimy o przywiezienie ze sobą wydrukowanych tesktów recytowanych utworów.

ZAPRASZAMY!

Regulaminy i zgłoszenia do konkursów:

Karta zgłoszenia do konkursu monodramatycznego
Karta zgłoszenia do konkursu recytatorskiego
Karta zgłoszenia do konkursu tłumaczeniowego

Regulamin konkursu recytatorskiego
Regulamin konkursu monodramatycznego