fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
Slider

Jak ma to miejsce każdego roku, członkowie Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych spotkali się na konferencji, podczas której omawiali bieżące sprawy, związane ze swoją działalnością.Tegoroczne spotkanie było szczególnym dla Konina z tego względu, iż po raz pierwszy odbywało się w naszym mieście. Ponadto honorowy patronat nad konferencją objął prof. nadzw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie.

W dniach od 11 do 14 września członkowie Stowarzyszenia dyskutowali o sposobach finansowania wydawnictw uczelnianych. Dużą część konferencji poświęcono tematyce nowego systemu kryteriów i zasad oceny czasopism naukowych. Zatrzymano się również nad trzema platformami cyfrowymi prezentującymi dorobek polskiego świata nauki oraz zwrócono uwagę na nowe zadanie wydawnictw, a mianowicie promocję książek. – Dziś nie wystarczy już tylko wyprodukować i sprzedać książkę; trzeba ją także dobrze wypromować – tłumaczy prezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, Henryk Podolski. – Chciałbym podziękować organizatorom konińskiej konferencji, gdyż była ona jedną z lepiej dotychczas zorganizowanych. Ciekawy program konferencji oraz uroki konińskiej starówki sprawiły, że wszyscy uczestnicy wywieźli stad same pozytywne wrażenia – dodaje Podolski.

Z wydawcami spotkał się także prezydent Konina Józef Nowicki. Goście odwiedzili Bibliotekę PWSZ oraz Centrum Wykładowo-Dydaktyczne. Po konińskiej starówce wydawców oprowadził Piotr Rybczyński z Archiwum Państwowego w Koninie.

Warto dodać, iż PWSZ w Koninie jest jedynym z wszystkich w Polsce PWSZ-ów należącym do Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych.

Mata