fbpx
  • Czcionka: A A+ A++
  • Interlinia: zresetuj wielkość interlinii włącz większą interlinie+
  • Kontrast: włącz kontrast wyłącz kontrast
  • Mapa strony: mapa strony
Slider

Właściwie wybrany kierunek studiów to taki, który w przyszłości da dobrą pracę, ale też taki, który jest zgodny z naszymi zdolnościami i cechami osobowości. To ważny wybór, dlatego warto zawczasu się upewnić i skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Zwykło się uważać, że wszyscy młodzi ludzie ciągną do dużych ośrodków. Owszem, ciągną, ale nie wszyscy. Wielu zostaje w rodzinnej miejscowości. To z myślą o nich powstała nasza uczelnia.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie od 1998 roku kształci specjalistów w różnych kierunkach, które zmienia w zależności od zainteresowania przyszłych studentów i potrzeb regionalnego rynku pracy. Niemal co roku ma nowe propozycje. Ostatnio to biznes międzynarodowy oraz języki obce w mediach i biznesie, a dla tych, który zdecydują się na studia inżynierskie uruchomiona zostaje specjalność odnawialne źródła energii.

PWSZ w Koninie jeszcze do 19 września rekrutuje na najbliższy rok akademicki kandydatów na 12 kierunków licencjackich, dwa inżynierskie i pięć magisterskich. Te ostatnie mają tak skomponowany program, by absolwenci kierunków I stopnia mogli studia kontynuować na miejscu. Wszystkie mają praktyczny profil kształcenia, a wiele z nich dualny charakter. Najprościej mówiąc, oznacza to, że na studiach dualnych wiele zajęć odbywa się w wybranym przedsiębiorstwie. Bardziej praktycznie chyba już nie da się studiować.

Uczelni zależy na jak największej liczbie studentów, ale zależy też, by ci, którzy się z nią zwiążą byli zadowoleni, a wybrany kierunek w najwyższym stopniu spełniał ich oczekiwania. Wcześniej jednak warto, by kandydat sprawdził, w jakiego rodzaju zawodzie sprawdzi się najlepiej, jaka praca da mu najwięcej satysfakcji. W tym upewnieniu się może pomóc ankieta, którą specjalnie dla przyszłych studentów PWSZ w Koninie przygotowali specjaliści Ankieta

Zupełnie nową propozycją jest trzysemestralne kształcenie specjalistyczne. Mogą z niego skorzystać absolwenci szkół średnich, którzy chcą się dalej uczyć, choć zaliczenie matury jeszcze przed nimi. Nie muszą więc porzucać nadziei na dobry zawód, a po zdanej maturze na podjęcie studiów. Uczelnia proponuje aż dziesięć praktycznych kierunków, m.in. gospodarkę magazynową, wizaż i stylizację, trenera personalnego (link). Zapisy na nie trwają do 19 września.

Natomiast studia podyplomowe mają w PWSZ w Koninie tak długą historię jak sama uczelnia. Chyba nie ma w mieście i regionie takiego miejsca pracy, w którym nie znalazłaby się osoba z certyfikatem jednego z wielu kierunków tego typu studiów ukończonych na naszej uczelni. Na najbliższy rok akademicki planowane jest uruchomienie 20 kierunków, z czego aż dziewięć to nowości, w tym controlling w przedsiębiorstwie, komunikacja artystyczna, zarządzanie projektami (link) . Nabór trwa do 30 września.

Baner PWSZ w Koninie