Slider

PWSZ w Koninie odwiedziła delegacja z Białoruskiej Państwowej Akademii Rolniczej w Horkach. W jej skład weszli dwaj kierownicy katedr – Katedry Agrobiznesu i Katedry Rachunkowości Rolniczej. Gości przyjął prof. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie.

Wizyta miała miejsce 13 listopada br., a jej celem było nawiązanie współpracy dotyczącej wymiany studentów i kadry akademickiej oraz współpracy naukowo-badawczej. Ważnym punktem jej pobytu było podpisanie umowy o współpracy między uczelniami.

Białoruska Państwowa Akademia Rolnicza w Horkach zajmuje wysoką pozycję w kraju w zakresie wymiany międzynarodowej, aktywnie współpracuje z wiodącymi uczelniami w Niemczech, Chinach, Polsce, Słowacji, Szwecji, Rosji, Ukrainie, Azerbejdżanie, Kazachstanie i innych krajach.

Obecnie studiuje na niej prawie 13 tysięcy studentów na 26 specjalnościach.