WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Piątek, 24 maja 2019

Dzień Filologii 2018

4 grudnia 2018 Katedra Badań nad Językiem i Przekładem Wydziału Filologicznego PWSZ w Koninie zaprosiła uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Konina i regionu na Dzień Filologii i organizowany w jego ramach Konkurs Tłumaczeniowy. Nad całością Dnia czuwała mgr Ewa Konieczna, wspierana przez mgr Sylwię Dominiak; natomiast Konkurs nadzorowany przez mgr Marka Gralewskiego i mgr Dariusza Dolatowskiego. Do PWSZ przyjechało ponad 100 uczniów z Konina, Koła, Słupcy, Witkowa, Turku i Zagórowa. W imieniu władz uczelni imprezę otworzył dr Marek Derenowski. Z uczestnikami  Dnia Filologii swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się prof. Roman Lewicki, dr Marcin Trojszczak, mgr Elżbieta Wilińska-Hajewska i dr Adam Światek, którzy przedstawili prezentacje nt języka w życiu, sztuki tłumaczenia, rytmu i intonacji i umiejętności werbalnych, niezbędnych w komunikacji w języku obcym.
Osoby niebiorące udziału w konkursie miały okazję sprawdzić swój poziom językowy w teście przygotowanym przez mgr Sylwię Maciejewską i dr Grzegorza Pawłowskiego. Najlepsze wyniki osiągnęli:
  1. Martyna Serbin z I LO w Turku (90%)
  2. Hubert Kasprzak z I LO w Koninie (82%)
  3. Zofia Ostrowska z I LO w Turku (78%)
W Konkursie Tłumaczeniowym uczestnicy tłumaczyli dwa teksty, odpowiednio z języka niemieckiego i angielskiego na polski. Zwycięzców wyłoniły zespoły w składzie: mgr Bożena Miastkowska, dr Marcin Trojszczak, mgr Sylwia Dominiak, mgr Elżbieta Wilińska-Hajewska, mgr Marek Gralewski (język angielski) i mgr Agnieszka Matyba, dr Grzegorz Pawłowski i mgr Dariusz Dolatowski (język niemiecki). Oba zespoły wspierali studenci studiów magisterskich filologii angielskiej i niemieckiej.
Jury nagrodziło następujące osoby:
Język angielski:
Miejsce 1: Bartosz Budka z LO im. Kazimierza Wielkiego w Kole
Miejsce 2: Adam Puchalski z II LO im. K.K. Baczyńskiego w Koninie
Miejsce 3: Klaudiusz Kaźmierczak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole
Wyróżnienie 1: Piotr Bandach-Kimnes z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie
Wyróżnienie 2: Renata Lebioda z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie
Język niemiecki:
Miejsce 1: Krzysztof Andrzejewski z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie
Miejsce 2: Julia Sosnowska z I LO w Koninie
Miejsce 3: Michał Bochman z LO im. Kazimierza Wielkiego w Kole
Wyróżnienie 1: Martyna Banaszak z II LO im. K.K. Baczyńskiego w Koninie
Wyróżnienie 2: Jessica Habermann z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki