języki obce w mediach i biznesie baner na stronę

Środa, 19 grudnia 2018

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

30 listopada 2018r. studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie (kierunek pedagogika) uczestniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

W hali Rondo w Koninie spotkało się wielu przedstawicieli instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, by wspólnie podziwiać przygotowane występy wokalne, muzyczne, teatralne i taneczne. Ten wyjątkowy dzień, ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1992 roku, ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów z jakimi spotykają się osoby z niepełnosprawnością. Dzień ten jest również okazją do zwiększenia świadomości na temat korzyści płynących z integracji osób z niepełnosprawnością w różnych aspektach życia społecznego. Dla studentów była to znakomita szansa do zapoznania się z efektami działań podejmowanych w ramach różnych metod i form terapii.

AC