Baner bezpieczeństwo i systemy ochrony -

Wtorek, 22 maja 2018

Konferencja na temat: Autonomia ucznia w nauczaniu języków obcych – nauczanie sprawności i podsystemów językowych

Wydział Filologiczny PWSZ w Koninie oraz Zakład Filologii Angielskiej
Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu
zapraszają do udziału w konferencji na temat:

Autonomia ucznia w nauczaniu języków obcych –
nauczanie sprawności i podsystemów językowych

Konin, 7-9 maja 2018 r.

autonomykonin2018@gmail.com

TEMATYKA

Ogromne zainteresowanie tematyką autonomii w nauce języka obcego, którego dowodem był tak liczny udział pracowników naukowych, metodyków i nauczycieli w pięciu poprzednich konferencjach poświęconych temu zagadnieniu oraz popularność wydanych na ich podstawie prac monograficznych, sprawia, że podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu kolejnego spotkania tego typu. Choć tematyka następnej konferencji będzie jak zwykle szeroka, chcielibyśmy tym razem zachęcić Państwa w szczególności do zastanowienia się nad możliwościami rozwijania samodzielności w przypadku nauki sprawności i podsystemów językowych. Jak w poprzednich latach, obrady odbywać się będą zarówno w języku polskim, jak i w języku angielskim.

WYKŁADY PLENARNE

Podczas obrad planujemy wykłady plenarne wiodących autorytetów z dziedziny dydaktyki językowej z Polski i z zagranicy. Do chwili obecnej swój udział w konferencji potwierdzili:

• prof. Leni Dam (University College, Copenhagen and Northern Zealand)
  • prof. Anna Jaroszewska (Uniwersytet Warszawski)
  • prof. Hanna Komorowska (Uniwersytet SWPS)
  • prof. Peter Medgyes (Eötvös Loránd University, Budapest)
  • prof. Urszula Paprocka-Piotrowska (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • prof. Birsen Tütüniş (Istanbul Kültür University)
  • prof. Beata Webb (Bond University, Gold Coast, Australia)

PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

BOOK OF ABSTRACTS