WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Środa, 20 marca 2019

Kształcenie zawodowe w systemie dualnym – wyzwaniem współczesnego rynku pracy

Konferencja na temat kształcenia zawodowego w systemie dualnym, pod honorowym patronatem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, odbyła się 1 marca 2018 r. w  Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ  w Koninie. Zorganizowana została przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie we współpracy z naszą uczelnią.
W imieniu prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, Rektora PWSZ w Koninie, uczestników konferencji w murach uczelni powitał prof. nadzw. dr hab. Jakub Bartoszewski, Prorektor ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej PWSZ w Koninie.
Konferencja „Kształcenie zawodowe w systemie dualnym – wyzwaniem współczesnego rynku pracy” miała na celu przybliżenie istoty kształcenia dualnego jako formy nauki zawodu. Przedstawione zostały doświadczenia i opinie przedstawicieli szkół, instytucji oraz przedsiębiorstw wykorzystujących system dualny w kształceniu zawodowym. Uczestnicy konferencji zgodnie podkreślali słuszny kierunek w łączeniu teorii i praktyki w procesie edukacyjnym. Jednocześnie zwrócono uwagę na problem z pozyskiwaniem dobrej kadry nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz konieczność szerszego zainteresowania lokalnego biznesu kształceniem dualnym.
Oprócz dyrektorów, doradców zawodowych i przedsiębiorców z naszego regionu w konferencji uczestniczyli: Dorota Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego; władze i przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych; przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Koninie; władze Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Wydziału Oświaty w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej; Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Koninie, wydział zamiejscowy
w Koninie; Konińskiej Izby Gospodarczej; dyrektorzy oraz pracownicy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Kaliszu, Pile i Lesznie oraz Starsi Cechów z Konina, Turku i Koła.
Ze strony PWSZ w Koninie wykład na temat kształcenia dualnego wygłosił dr inż. Robert Cieślak, Kierownik Katedry Inżynierii i Technologii Wydziału Społeczno-Technicznego, moderatorem konferencji był Artur Michalski, wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół PWSZ w Koninie, gdyż stowarzyszenie wsparło organizację imprezy.

Źródło: na podstawie informacji z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, red. D.Wiliński.
Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki