Baner III nabór

Piątek, 19 października 2018

Rektor na spotkaniu europejskiego projektu SAREP COST

W dniach 25-26 stycznia 2018 roku Rektor PWSZ w Koninie prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak oraz prof. zw. dr hab. Barbara Lewandowska-Tomaszczyk uczestniczyli w spotkaniu grupy roboczej europejskiego projektu SAREP COST, które odbyło się na Majorce i było zorganizowane przez Uniwersytet Wysp Balearskich. Projekt ten, w którym udział bierze ponad stu naukowców z całej Europy, ma na celu zbadanie wpływu pobytów zagranicznych na rozwój językowy, interkulturowy, społeczny, osobisty i zawodowy osób uczących się języka obcego, które biorą udział w programach wymiany międzynarodowej. Warto podkreślić, że prof. Mirosław Pawlak jest członkiem komitetu zarządzającego projektem, gdzie został delegowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.