WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Sobota, 19 stycznia 2019

Dodatkowe zajęcia dla studentów

Zapraszamy chętnych studentów wszystkich kierunków studiów (stacjonarne i niestacjonarne) do uczestnictwa w dodatkowych zajęciach w celu zwiększenia swoich szans na rynku pracy.

Międzywydziałowy jednosemestralny moduł studiów/dodatkowych zajęć przygotuje przyszłych absolwentów PWSZ w Koninie do aktywności przedsiębiorczej na polskim i europejskim rynku pracy. Cykl zajęć obejmuje następujące przedmioty, prowadzone
w II semestrze w roku akademickim 2017/2018 (zajęcia zostaną uruchomione w danym semestrze w przypadku zebrania odpowiedniej liczby chętnych):

„Eko-Przedsiębiorczość” –  30 h zajęć warsztatowych prowadzonych w języku polskim i 20 h w języku angielskim, mających za zadanie wykształcić umiejętność przygotowywania biznesu planu oraz umiejętność poruszania się po dokumentach niezbędnych do otwierania własnej działalności.

„Umiejętności miękkie i komunikacja” –  30 h zajęć w języku polskim i 20 h w języku angielskim. Umiejętności miękkie to m.in. umiejętność odpowiedniej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, czyli właściwe odczytanie i wykorzystanie mowy ciała, umiejętność współpracy i pracy w grupie, praca w stresujących okolicznościach, kreatywność, asertywność, rozwiązywanie problemów czy autoprezentacja. Takie umiejętności pożądane są nie tylko na co dzień, ale również mogą być niezwykle przydatne w procesie rekrutacji do pracy czy przy wspinaniu się po szczeblach zawodowych. Dzisiaj bardzo często dobór pracowników do zespołów roboczych odbywa się przy uwzględnieniu ich umiejętności miękkich, od których m.in. zależy sukces firmy, zadania czy projektu.

„Zrównoważony rozwój, zrównoważone procesy produkcji i usług” – 10 h zajęć w języku polskim i 10 h w języku angielskim.  Zajęcia będą miały na celu zdiagnozowanie sytuacji w zakresie zrównoważonego rozwoju w ujęciu krajowym, regionalnym i lokalnym oraz przedstawienie modelowych rozwiązań wypracowanych na świecie, które pozwalają na realizację celów zrównoważonego rozwoju.

W trakcie trwania kursu uczestnicy zdobywają praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej firmy. Zajęcia zostaną uruchomione po zebraniu odpowiedniej grupy studentów. Ich program został wypracowany jako modelowy w trakcie realizacji projektu pt. „SUSTMAN – Przedsiębiorczość, zrównoważony rozwój i produkcja dla studentów PWSZ w Koninie”, który zakończył się w maju 2016 r. i współfinansowany był ze środków funduszy norweskich i krajowych.
Ze względu na międzykierunkowy charakter kursu, zajęcia sporadycznie mogą (ale nie muszą) odbywać się także popołudniami i w weekendy.

Zapisy do 29 stycznia 2018 r., osobiście w pok. 126 ul. Przyjaźni 1 (wtorki, środy, czwartki w godz. 8-13) lub mailowo d.wilinski@konin.edu.pl.

Więcej informacji o zajęciach http://www.sustman.pwsz.konin.edu.pl

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki