WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Czwartek, 17 stycznia 2019

Kreatywni gimnazjaliści

Kolejna grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 7 (obecnie w SP 7) brała udział w zajęciach przygotowanych w ramach Akademii Młodego Studenta w Katedrze Finansów, Rachunkowości i Logistyki (KFRiL). Ponad 80 uczniów uczestniczyło 19 grudnia w zajęciach z przedsiębiorczości.

Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu przedsiębiorczości w życiu człowieka i zmieniających się na przestrzeni wieków postawach przedsiębiorczych, ich uwarunkowaniach.

Następnie w części warsztatowej młodzi studenci kreowali swoje pomysły biznesowe, przekonując (czasami w zażartej dyskusji) innych do swoich koncepcji, oceniali pomysły pod względem szans na powodzenie ich realizacji oraz ich innowacyjność. – Uczniowie wykreowali kilka świetnych pomysłów, zaskakując swoją przedsiębiorczością i doskonałym wyczuciem potrzeb ludzkich oraz znajdowaniem nisz rynkowych. Zaskakująca jest także praktyczność i użyteczność niektórych z zaproponowanych rozwiązań co do już istniejących np. produktów czy działających firm. Sporo z tych pomysłów nie było związanych z Internetem i światami wirtualnymi, ale co cieszy, z różnorodnymi obszarami gospodarki – podsumował zajęcia mgr Dariusz Wiliński z Zakładu Logistyki (organizator spotkania).
Uczniowie zwiedzili również Uczelnię, obejrzeli o niej film i zapoznali się z ofertą PWSZ w Koninie.
Ekdar

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki