na strone głowną

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Kreatywni gimnazjaliści

Kolejna grupa gimnazjalistów z Gimnazjum nr 7 (obecnie w SP 7) brała udział w zajęciach przygotowanych w ramach Akademii Młodego Studenta w Katedrze Finansów, Rachunkowości i Logistyki (KFRiL). Ponad 80 uczniów uczestniczyło 19 grudnia w zajęciach z przedsiębiorczości.

Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu przedsiębiorczości w życiu człowieka i zmieniających się na przestrzeni wieków postawach przedsiębiorczych, ich uwarunkowaniach.

Następnie w części warsztatowej młodzi studenci kreowali swoje pomysły biznesowe, przekonując (czasami w zażartej dyskusji) innych do swoich koncepcji, oceniali pomysły pod względem szans na powodzenie ich realizacji oraz ich innowacyjność. – Uczniowie wykreowali kilka świetnych pomysłów, zaskakując swoją przedsiębiorczością i doskonałym wyczuciem potrzeb ludzkich oraz znajdowaniem nisz rynkowych. Zaskakująca jest także praktyczność i użyteczność niektórych z zaproponowanych rozwiązań co do już istniejących np. produktów czy działających firm. Sporo z tych pomysłów nie było związanych z Internetem i światami wirtualnymi, ale co cieszy, z różnorodnymi obszarami gospodarki – podsumował zajęcia mgr Dariusz Wiliński z Zakładu Logistyki (organizator spotkania).
Uczniowie zwiedzili również Uczelnię, obejrzeli o niej film i zapoznali się z ofertą PWSZ w Koninie.
Ekdar