na strone głowną

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Akademia Młodego Studenta na WS-T

Gimnazjaliści z konińskiej „7” 11 grudnia (ponad 60 osób) uczestniczyli w zajęciach przygotowanych w ramach Akademii Młodego Studenta w Katedrze Finansów, Rachunkowości i Logistyki (KFRiL). O znaczeniu przedsiębiorczości w życiu człowieka i zmieniających się na przestrzeni wieków postawach przedsiębiorczych, ich uwarunkowaniach, np. geograficznych, systemowych, związanych z wiekiem każdego człowieka i potrzebami uwarunkowanymi etapem jego życia, opowiedział im mgr Dariusz Wiliński z Zakładu Logistyki (organizator spotkania). W części warsztatowej młodzi studenci kreowali także swoje pomysły biznesowe.
Uczniowie zwiedzili również Uczelnię (najbardziej podobała im się sala do zajęć z logistyki oraz aula amfiteatralna). Przy okazji dowiedzieli się co można studiować w PWSZ w Koninie i gdzie można znaleźć pracę, np. po finansach i rachunkowości, o czym powiedziała im prof. Magdalena Zioło z KFRiL.

Gimnazjalistów chętnych do „studiowania” w KFRiL jest więcej, kolejni będą  gościć w PWSZ w Koninie 19 grudnia.