Baner 20-lecie

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Ślubowanie w „Koperniku”

W imieniu prof. zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka, rektora PWSZ w Koninie, dr Anna Waligórska-Kotfas, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Informatyki, uczestniczyła 29 listopada 2017 r. w uroczystości ślubowania uczniów pierwszych klas mundurowych w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie.
Po uroczystym wciągnięciu na maszt flagi państwowej (cała uroczystość odbywała się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, a prowadził ją kpt. Jarosław Kubacki) ślubowanie złożyli uczniowie klasy I T.
Uroczystość uświetniła widowiskowa odprawa wart dla upamiętnienia Nocy Listopadowej oraz pokaz musztry w wykonaniu szkolnej drużyny. Wieczór zakończyła defilada pododdziałów.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Koninie