Baner 20-lecie

Sobota, 18 listopada 2017

Rektor na Zgromadzeniu Plenarnym KRePSZ

Prof. zw. dr hab. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie uczestniczył w XXVII Zgromadzeniu Plenarnym Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych, zorganizowanym w Warszawie, w dniach 25 – 27 października br.
Zaproszeni rektorzy podsumowali działalność KRePSZ w latach 2015 – 2017, omówili kwestie związane z nową ustawą o szkolnictwie wyższym, a także poruszyli problematykę dotyczącą finansowania publicznych uczelni zawodowych.
Podczas obrad miały miejsce spotkania i dyskusje z Jarosławem Gowinem, wicepremierem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego, prof. dr. hab. Krzysztofem Diksem, przewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz innymi osobami związanymi z szeroko rozumianym szkolnictwem wyższym.

M. Biadasz

Zdjęcia: Organizatorzy KRePSZ