Rekrutacja 2017/2018

Sobota, 27 maja 2017

Wywieranie wpływu a manipulacja

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie uczestniczyli w wykładzie otwartym pt. "Metody i techniki wywierania wpływu", który poprowadził Tomasz Naglewski (Katedra Pedagogiki i Pracy Socjalnej).

Drugoklasiści mieli okazję omówić różnice pomiędzy zjawiskami wywierania wpływu i manipulacji. W trakcie dyskusji z uczniami poddano analizie negatywne aspekty manipulwania innymi osobami oraz pozytywne aspekty stosowania wywierania wpływu. W dalszej części wykładu przedstawiono i zaprezentowano najbardziej skuteczne metody i techniki wpływania na inne osoby prezentując praktyczne aspekty ich zastosowania.
Wykład odbył się 9 maja 2017 r.