Rekrutacja 2017/2018

Sobota, 27 maja 2017

Mówienie w języku obcym

„Mówienie w języku obcym – od kontrolowanej produkcji do spontanicznej komunikacji” to tytuł cyklicznej międzynarodowej konferencji, która odbyła się w dniach 8-10 maja 2017 r.. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Filologiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie oraz Zakład Filologii Angielskiej WP-A UAM w Kaliszu.

Podczas konferencji wygłoszono pięć wykładów plenarnych i około dwudziestu pięciu prezentacji. Tematy wygłoszonych wykładów plenarnych dotyczyły zagadnień związanych z uczeniem się i nauczaniem mówienia w języku obcym, a w szczególności działań mających na celu umożliwienie uczącym się stosowanie wprowadzanych form językowych nie tylko w kontrolowanych ćwiczeniach, ale także w spontanicznej komunikacji. Konferencja miała na celu nie tylko poszerzenie wiedzy na temat wyżej wspomnianych zagadnień ale także ale także na wymianę doświadczeń między uczestnikami konferencji.

dr Marek Derenowski