WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
                       
Baner bezpieczeństwo i systemy ochrony -


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Piątek, 27 kwietnia 2018

Pełnoletnie juwenalia

Gromkie „Sto lat” i tort z okazji 18. „urodzin” były ważnym punktem tegorocznych juwenaliów w PWSZ w Koninie. Poza tym wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, i ‒ co najważniejsze ‒ studenci bawili się świetnie. Była też nowość: wybory Miss i Mistera uczelni.
 
Święto żaków (12-13 maja) rozpoczęło się w piątkowy wieczór. Na „pierwszy ogień” poszli młodzi i zdolni DJ-je: Cris, Jagna, Jackob Roenald, Bully oraz Kwachu. Niesamowite bity można było usłyszeć na parkingu przed amfiteatrem do późnych godzin nocnych. 

Aby tradycji stało się zadość, w sobotni wieczór Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina przekazał przedstawicielom Samorządu Studentów PWSZ w Koninie symboliczny klucz do bram miasta. Podczas oficjalnego otwarcia prezydent podkreślił, że oddaje władze nad miastem młodzieży i liczy na ich odpowiedzialność. Nie zawiódł się, miasto w całości i bez żadnych problemów wróciło pod czujne oko prezydenta. Studentom przekazano również symboliczne klucze do uczelni, które w imieniu prof. zw. dr hab. Mirosława Pawlaka wręczyła Danuta Rakowska, kanclerz. PWSZ w Koninie.

Po „oficjałkach” rozpoczęło się dzielenie tortu, jak przystało na urodziny i to osiemnaste, nie zabrakło również gromkiego „Sto lat” . A potem była już tylko zabawa.

Dla studentów (i nie tylko) wystąpiły zespoły Exelent, Kordian i gwiazda wieczoru ‒ Monika Lewczuk. Wacław Cieślik – piosenkarz, kompozytor i autor tekstów zespołu Kordian tak rozbawił publiczność, że były przynajmniej trzy bisy. No cóż, wszyscy lubimy górali i dziewczyny z gór.

Z imprez towarzyszących należy przyznać duże brawa za organizację pierwszych uczelnianych wyborów Miss i Mistera PWSZ w Koninie, którymi zostali Natalia Szczechowicz, studentka bezpieczeństwa wewnętrznego, oraz Mateusz Grabka, student inżynierii środowiska. Gratulujemy, i mamy nadzieję na najwyższe noty,a co za tym idzie ‒ wygraną w wyborach ogólnopolskich.

‒ Jesteśmy zmęczeni, ale zadowoleni, wszystko się udało, no i uczelnia oddana w całości – podkreślili uczestnicy. ‒ Juwenalia przeszły do historii, klucze do miasta i uczelni wróciły na swoje miejsca, a nam pozostało wiele miłych wspomnień, które po latach będą miłą pamiątką ze studenckich lat ‒ wzdychali nieco melancholijnie niektórzy.

MW.
red. aria
Zdjęcia: Paweł Rogowski

Samorząd Studentów składa podziękowania wszystkim, którzy wsparli tegoroczne wydarzenie, a szczególnie:

prof. zw. dr. hab. Mirosławowi Pawlakowi ‒ rektorowi naszej uczelni, Józefowi Nowickiemu ‒ prezydentowi Konina, Mariuszowi Zaborowskiemu ‒ burmistrzowi Ślesina, Ryszardowi Nawrockiemu ‒ wójtowi Starego Miasta oraz Konińskiemu Domowi Kultury.


Oraz sponsorom:


 

       
 


Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki