Rekrutacja 2017/2018

Sobota, 27 maja 2017

Rektor z oficjalną wizytą w Słowenii

Prof. Mirosław Pawlak, rektor PWSZ w Koninie, dr Artur Zimny, prorektor ds. kształcenia oraz dr hab. Jakub Bartoszewski, kierownik Katedry Pedagogiki i Pracy Socjalnej przebywali w terminie 10-13 maja br. z wizytą w School of Business and Management w Novo mesto w Słowenii.

Podczas oficjalnego spotkania władze obu uczelni dyskutowały nad zakresem różnorodnych form współpracy na rzecz badań naukowych.

Celem wyjazdu delegacji był również czynny udział w międzynarodowej konferencji naukowej pt.: „Globalisation challenges and the social-economic environment of the EU”, która została zorganizowana 11 maja br.

Dodatkowo podczas wizyty dr Artur Zimny oraz dr hab. Jakub Bartoszewski wygłosili wykład dla studentów słoweńskiej uczelni z dziedziny ekonomii oraz pracy socjalnej.

Uczelnie współpracują ze sobą nieprzerwanie od października 2004 r. Jest to jedna z najaktywniejszych umów międzynarodowych, którą uczelnia realizuje z zagranicznymi partnerami w ramach programu Erasmus+.

Patrycja HW