WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Piątek, 14 grudnia 2018

Koniński Festiwal „Pociąg do Matematyki” w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie

Koniński Festiwal „Pociąg do matematyki” to inspiracja do nowego spojrzenia na edukację matematyczną i możliwości rozwijania zdolności logiczno-matematycznych uczniów we współudziale i współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców.  
 
Celem Festiwalu "Pociąg do Matematyki" jest promowanie edukacji matematycznej w atrakcyjnej i nowatorskiej formie oraz zachęcanie uczniów szkół podstawowych do bawienia się matematyką, a nie traktowania jej tylko jako przedmiot szkolny. Zależy nam, żeby zademonstrować i zachęcić do doświadczania jak matematyka przewija się przez wszystkie obszary tematyczne, ucząc logicznego i kreatywnego myślenia, a jednocześnie jak może być znakomitą, angażującą wszystkie zmysły zabawą rozwijającą matematyczne umiejętności i zainteresowania. Pomogą nam w tym technologie i ciekawe zasoby edukacyjne, których jeszcze nie mieliście okazji poznać.

Inicjując i kreując nowy sposób myślenia o matematyce zaaranżowaliśmy spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców w jednej przestrzeni wypełnionej matematyką i tam:

- pozwalamy uczniom rozwijać matematyczne osiągnięcia w bardzo otwartej, przyjaznej i kreatywnej atmosferze wspieramy ich pracę przez wykorzystanie nowoczesnych narzędzi i zachęcamy do budowania własnych strategii matematycznych
 - gwarantujemy im prawo do podejmowania ryzyka i popełniania błędów, honorując zróżnicowane sposoby myślenia, różnorodne perspektywy rozwiązywania problemów i podejmowania indywidualnych zmagań i wyzwań. Uczestnicy będą obserwować, uczestniczyć, doświadczać i bawić się matematyką na różne sposoby i wybierać takie stacje, które są dla nich szczególnie pasjonujące.

Koniński Festiwal „Pociąg do Matematyki” połączy uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy RAZEM we współpracy będą doświadczać, rozwijać i uczyć się wspierać matematyczne zainteresowania.


Rejestracja na Konferencję 

 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki