Baner 3

Niedziela, 20 sierpnia 2017

„Truths and myths of the Wild West”

Dr Bartosz Wolski spotkał się 10 kwietnia z maturzystami i uczniami Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie.

Wygłosił wykład pod tytułem „Truths and myths of the Wild West”. Jak czytamy na stronie szkoły – wizja Dzikiego Zachodu i życia kowbojów odbiega od rzeczywistości jaką znamy z filmów, życie „na granicy” nie było tak romantyczne jak prezentuje nam kultura masowa, a kowboje nie siedzieli tylko w salonach popijając whisky i grając w pokera.

Połączenie wykładu z warsztatami  to dla młodzieży w szczególności maturzystów świetna lekcja słuchania ze zrozumieniem, zwłaszcza, że za kilkanaście dni będą musieli wykazać się tą umiejętnością na egzaminie dojrzałości.

M.W.