WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
na strone głowną


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 24 czerwca 2018

Uczniowie z Turku na zajęciach w PWSZ w Koninie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku z klas dwujęzycznych IId i IIIb  brali udział w zajęciach edukacyjnych z j. angielskiego i j. niemieckiego w PWSZ w Koninie w ramach Akademii Młodego Studenta.

Uczniowie zapoznali się z historią PWSZ i byli dumni, że rektorem tej uczelni jest absolwent ich szkoły prof. Mirosław Pawlak – czytamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku.

Studenci Wydziału Filologicznego przygotowali dla przyszłych „studentów” różne atrakcje doskonalące umiejętności językowe. Na zajęciach z j. niemieckiego uczestnicy wykonywali kolorowe pisanki, utrwalając słownictwo związane ze Świętami Wielkanocnymi, po czym udali się na „podchody” po budynku uczelni wykonując różne zadania. Na zajęciach z j. angielskiego w świąteczny nastrój dzieci wprowadziła piosenka pt. „We believe”, a ich zadaniem było uzupełnienie tekstu z lukami. Dzieci rozwiązywały szyfrogram, krzyżówkę i sudoku. Chętnie brały udział w grach i zabawach językowych. W przerwie wszyscy zrobili drobne zakupy wspierając Warsztaty Terapii Zajęciowej „Szczęśliwa Dwunastka”. Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Akademii Młodego Studenta. Te wesołe lekcje pokazały, że języki obce nie są wcale takie trudne jak się wydaje, a nauka może być przyjemna –czytamy na stronie „czwórki”. Uczniowie i nauczyciele dziękują rodzicom w osobach p. M. Raszewskiej i p. A Seńko za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

Nad całością Akademii czuwała Elżbieta Wilińska-Hajewska, Wydział Filologiczny, a zajęcia odbyły się 10 kwietnia 2017 r.
 
Źródło i zdjęcia – Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku.Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki