Baner 20-lecie

Sobota, 16 grudnia 2017

29-31 maja 2017 r. Konferencja: KONTAKTY I KONTRASTY: Język, Literatura, Kultura

KOMUNIKAT PIERWSZY

Konin leży w środkowej części Polski i położony jest nad brzegami Warty. Historia miasta rozpoczyna się w XII wieku, obecnie Konin jest dynamicznie rozwijającym się rejonem Wielkopolski, otoczonym terenami leśnymi i licznymi jeziorami rejonem bogatym w historię.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego:

• Barbara Lewandowska-Tomaszczyk (język angielski i polski),  Anna Stolarczyk –Gembiak (język niemiecki i polski).
Sekretarze Komitet Organizacyjnego:
  • Ewa Konieczna (jęz. angielski i polski), Marta Woźnicka (jęz. niemiecki i polski)
  • IT: Grzegorz Pawłowski(jęz. niemiecki i polski).

Adres pocztowy:
Contacts & Contrasts
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa  w Koninie
Wydział Filologiczny
Kard. Wyszyńskiego 3C
62-510 Konin

Adres mailowy: cc@konin.edu.pl.

Strona internetowa: cc.konin.edu.pl

Języki konferencji: angielski, niemiecki, polski

ABSTRAKTY

Katedra Badań nad Językiem, Literaturą i Przekładem Wydziału Filologicznego PWSZ w Koninie zaprasza do składania abstraktów referatów, posterów i sesji tematycznych dotyczących tematyki badań nad tematyką kontaktów między językami, literaturą i kulturą, oraz badań z pokrewnych nauk kognitywnych, społecznych oraz nauk o komunikowaniu się.

Proponowana problematyka dotyczy podanych tematów badawczych, choć nie jest do nich ograniczona:
  • Dyskurs i komunikacja interkulturowa
  • Interakcja społeczna
  • Kontrasty i konflikty
  • Tożsamość i hybrydowość
  • Kontrasty w mediach
  • Gatunki i style literackie w językach i kulturach
  • Kontrasty kulturowe
  • Językoznawstwo kontaktowe
  • Językoznawstwo kontrastywne
  • Nauka i studia za granicą
  • Języki obce i kontakty międzynarodowe
  • Kontakty i kontrasty w dyskursie zawodowym
Na prezentację każdego referatu oraz dyskusji przewidujemy 30 minut. Przyjęte artykuły zostaną opublikowane w tomie pokonferencyjnym.

Grono wybitnych specjalistów przyjęło nasze zaproszenie do wygłoszenia referatów plenarnych:

Profesor Stephen Croucher (Uniwersytet w Jyväskylä)
Profesor Lucile Desblache (Roehampton University, London)
Profesor Hubert Orłowski (Polska Akademia Nauk/ Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu)
Profesor Mirosław Pawlak (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie/ Wydział Pedagogiczno- Artystyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu)
Profesor Eliza Pieciul-Karmińska (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w  Poznaniu)
Profesor Hanna Pułaczewska (Uniwersytet Szczeciński)
Profesor Geoffrey Williams (Université de Bretagne-Sud, Lorient)