WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
Baner nowe kierunki 2019


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Wykłady i warsztaty „Translator's Toolbox - Part 1” w II LO w Koninie

W dniu 5 czerwca 2019 r. uczniowie II LO w Koninie mieli okazję uczestniczyć w dwóch warsztato-wykładach na temat technik tłumaczeniowych przygotowanych przez mgr. Marka Gralewskiego, pracownika Katedry Badań nad Językiem, Literaturą i Przekładem PWSZ w Koninie.

Warsztato-wykład został podzielony na dwie części: podczas części teoretycznej uczniowie poznali m.in.: podstawowe techniki translatorskie, rolę kontekstu w tłumaczeniu, pojęcia takie jak polisemiczność oraz false friends (fałszywi przyjaciele tłumacza).

W części praktycznej uczestnicy próbowali identyfikować zastosowane techniki, porównując tekst źródłowy w języku angielskim z jego tłumaczeniem na język polski, oraz poprawiać błędy w tłumieniach związane z w/w zagadnieniami.

 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki