WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Środa, 14 listopada 2018

Democritus University of Thrace naszym nowym partnerem

W maju 2017 roku PWSZ w Koninie rozpoczął współpracę z grecką uczelnią Democritus University of Thrace.

Uniwersytet powstał w lipcu 1973 roku, a w 1974 roku rozpoczął swą działalność. Na cześć starożytnego greckiego filozofa Demokryta został nazwany "Democritus". Uczelnia znajduje się w rankingach najlepszych greckich uczelni wyższych.
W ramach uniwersytetu działa 8 wydziałów i 19 szkół, są one zlokalizowane w 4 miastach Tracji: 8 szkół w Komotini, 5 w Xanthi, 4 w Alexandroupolis i 2 w Orestiada.

Na uniwersytecie studiuje ponad 15.000 studentów na szczeblu licencjackim, magisterskim, doktoranckim. Uczelnia kształci w dziedzinach: edukacja i szkolnictwo, rolnictwo i leśnictwo, medycyna, nauki humanistyczne, społeczne, polityczne i ekonomiczne, prawo, inżynieria oraz wychowanie fizyczne i sport.

Od 1996 roku DUTH jest beneficjentem Programu Erasmus. Uczelnia podpisała ponad 200 umów bilateralnych z uniwersytetami z całej Europy. Każdego roku przyjeżdża tu ponad 50 studentów – stypendystów Erasmusa.
Główna siedziba uczelni znajduje się w leżącym w północno-wschodniej Grecji mieście Komotini. Miasto zamieszkuje ponad 50 tys. mieszkańców.
 
Współpraca między uczelniami będzie odbywać się na kierunku filologia angielska. Umowa dotyczy wymiany: studentów, wykładowcow oraz pracowników administracyjnych.


Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki