Baner 20-lecie

Środa, 22 listopada 2017

Uniwersytet w Padwie uczelnią partnerską PWSZ w Koninie

Uczelnia powstała w 1222 roku i jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie. Uczelnia kształci około 60.000 studentów i zatrudnia 5.000 pracowników dydaktycznych i administracji. Złożona jest z 32 wydziałów, oferuje 78 kierunków studiów licencjackich, 81 kierunków studiów magisterskich oraz 11 kierunków studiów doktoranckich.

Uniwersytet kieruje 9 muzeami, w tym Muzeum Historii Fizyki oraz założonym w 1545 roku ogrodem botanicznym. Uczelnia każdego roku przeznacza 60 milionów EURO na badania.

Na Uniwersytecie w Padwie studiowali między innymi: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski.
Umowa między uczelniami w ramach programu Erasmus+ obowiązywać będzie na lata 2016/2017-2020/2021 i dotyczyć wymiany międzynarodowej studentów i wykładowców kierunków filologia.

Więcej informacji o uczelni na stronie: www.unipd.it