WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
                       
Baner 20-lecie


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 22 kwietnia 2018

Językowe show w PWSZ

W centrum wykładowo - dydaktycznym PWSZ w Koninie odbył się konkurs języków obcych - "Językowe Show".

W tegorocznych zmaganiach z językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim wzięły udział trzy szkoły: Zespół Szkół Budowlanych w Koninie, Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

Językowe Show w Koninie odbyło się już po raz drugi. Najpierw szkoły zaprezentowały jeden z wcześniej wybranych krajów z danego obszaru językowego, a następnie, publiczność promowała swoją szkołę śpiewając piosenkę. O nagrodę główną walczyły 3-osobowe drużyny z każdej szkoły. Zadania z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy to np.: głuchy telefon, słuchanie z j. angielskiego i  j. niemieckiego, pisanie z pamięci. Imprezę poprowadzili studenci: Karolina Grochowska, Mirek Jeżyk oraz Karol Truschke.

Uczniowie byli oceniani przez jury w składzie: Karina Zawieja- Żurowska, Jolanta Łaniecka, Elżbieta Soboń, Grzegorz Pawłowski, Anna Targańska-Luba. W ocenianiu i pracach jury pomagały studentki neofilologii i zarządzania.

W trakcie imprezy, publiczność dopingowała swoje drużyny.Za najlepszy doping jury wyróżniło Zespół Szkół Budowlanych w Koninie. Dla uczniów były również nagrody losowane przez prowadzących w trakcie show. Liderem okazał się Zespół Szkół Budowlanych w Koninie. Drugie miejsce zajęła repreznetacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, trzecie - Zespół Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Zwycięska drużyna otrzymała tablety ufundowane przez rektora PWSZ w Koninie – Mirosława Pawlaka. Druga drużyna otrzymała m.in. karty podarunkowe do Media Markt o wartości 265 zł każdy, zaś trzecia drużyna otrzymała m.in. karty podarunkowe w wysokości 200 zł każda.

 www.lm.pl

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki