WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 21 kwietnia 2019

Logistyka

Specjalności:
 • logistyka handlu i spedycja
 • logistyka magazynowa i ładunkoznawstwo
 • logistyka i organizacja produkcji
Celem studiów jest przekazanie przyszłym absolwentom kompleksowej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych oraz ukształtowanie umiejętności praktycznego wykorzystania tej wiedzy do analizy typowych problemów logistycznych, aktywnego uczestniczenia w procesach decyzyjnych, a także wdrażania i realizacji projektów mających na celu efektywne zarządzanie systemami logistycznymi. Nadrzędnym celem studiów jest jednak przygotowanie absolwentów do rozwoju kariery zawodowej zarówno w centrach logistycznych oraz firmach spedycyjnych i transportowych, jak również w każdym przedsiębiorstwie i instytucji, w której występuje konieczność zapewnienia sprawnego przepływu materiałów, towarów i usług.

W planie studiów przewidziano liczne zajęcia praktyczne (ponad 70% zajęć). Kluczowe znaczenie dla przygotowania praktycznego przyszłych absolwentów ma w szczególności dwumiesięczna praktyka zawodowa oraz następujące przedmioty prowadzone w formie ćwiczeń, laboratoriów i warsztatów:
 • logistyka zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji,
 • logistyka miejska,
 • logistyczna obsługa klienta,
 • controlling i audyt logistyczny,
 • spedycja i centra logistyczne,
 • systemy informatyczne w logistyce,
 • systemy i infrastruktura transportu,
 • systemy klasy ERP w zarządzaniu przedsiębiorstwami.
Logistyka handlu i spedycja. Specjalność ta przygotowuje absolwentów do podejmowania aktywności w branży handlowej (handel hurtowy i detaliczny) oraz transportowo-spedycyjnej (obrót towarowy i przewozy), w szczególności na stanowiskach specjalisty ds. marketingu i handlu, specjalisty ds. zaopatrzenia, transportu i magazynowania, specjalisty ds. organizacji i rozwoju transportu, przedstawiciela handlowego itp.

Logistyka magazynowa i ładunkoznawstwo Specjalność przygotowuje absolwentów do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży związanej z obsługą towarów i ładunków składowanych w centrach logistycznych i magazynowych oraz przygotowuje do pracy na wielu stanowiskach związanych ze specyfiką obsługi nowoczesnego magazynu i technologii ładunkowych.

Logistyka i organizacja produkcji. Specjalność ta przygotowuje absolwentów do podejmowania aktywności w branży produkcyjnej (wytwórczej), w szczególności na stanowiskach specjalisty ds. organizacji i rozwoju przemysłu, specjalisty ds. organizacji i planowania produkcji, pracownika działu produkcji, kontrolera procesów produkcyjnych i przemysłowych itp.

Program kształcenia dla kierunku "logistyka" jest tworzony przy współpracy firm i instytucji z branży TSL. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Czas trwania studiów: 3 lata
Program kształcenia dla kierunku "logistyka"- cykl 2016-2019
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów

Program kształcenia dla kierunku "logistyka"- cykl 2017-2020
Uchwała w sprawie programu kształcenia (załącznik)
Efekty kształcenia
Plan studiów


Program kształcenia dla kierunku "logistyka" - cykl 2018-2021
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki