WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Sobota, 21 września 2019

Klub Uczelniany AZS PWSZ

 
AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach. Jako stowarzyszenie apolityczne przetrwaliśmy wszystkie zmiany koniunktury i to naszymi największymi gwiazdami byli w przeszłości m.in. Halina Konopacka, Waldemar Baszanowski i Jacek Wszoła.


 Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Koninie powołany został  z inicjatywy dyrekcji Kolegium Nauczycielskiego w Koninie na zebraniu założycielskim w dniu 17 maja 1995 r. Funkcję prezesa Klubu Uczelnianego przez pierwsze dwie kadencje sprawował dr Jerzy Jasiński . W tym okresie nastąpił rozwój organizacyjny Klubu AZS, zaś liczba jego członków zbliżyła się do 100. Utworzono sekcje specjalistyczne piłki siatkowej i koszykowej, pływania, tenisa stołowego i aerobiku sportowego. Osiągnięto liczne sukcesy w rywalizacji Mistrzostw Polski Szkół Wyższych, zajmując dwukrotnie II i raz III miejsce w punktacji generalnej MSZW w kategorii Kolegiów Nauczycielskich.
 

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki