WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
języki obce w mediach i biznesie baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Niedziela, 16 grudnia 2018

Wystawienie faktury VAT

Na podstawie ustawy z dnia 11 marca 2004 r., o podatku od towarów (Dz. U. Nr 54, poz. 535, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 212, poz. 1337), stosuje się następujące zasady przy wystawianiu faktur potwierdzających wniesienie opłaty za usługi edukacyjne:
 
 1. Fakturę VAT potwierdzającą dokonanie opłaty za usługi edukacyjne PWSZ w Koninie wystawia na podmiot (studenta), z którym zawarła umowę o naukę.
 
 2. W przypadku dokonania wpłaty przez pracodawcę na rzecz swojego pracownika z tytułu świadczonych przez PWSZ w Koninie usług edukacyjnych, usługobiorcą nadal pozostaje pracownik (student). W takiej sytuacji w wystawionej fakturze pracownik (student) zostanie wskazany jako NABYWCA, natomiast pracodawca będzie figurował jako PŁATNIK.
 
 3. Fakturę VAT wystawia się nie później niż 7 dnia od dokonania wpłaty całości lub części (raty) za usługę edukacyjną na wyraźne żądanie!
 
Po upływie tego terminu nie będzie możliwe wystawienie faktury. Po tym terminie Uczelnia może wystawić wyłącznie zaświadczenie o wysokości dokonanej wpłaty.
 
Wnioski o wystawienie faktury VAT do zapłaty i za dokonaną wpłatę:
Wniosek o wystawienie faktury VAT do zapłaty
Wniosek o wystawienie faktury VAT za dokonaną wpłatę

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaKosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPraca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki