WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
Baner nowe kierunki 2019


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Sobota, 24 sierpnia 2019

Koło NOT przy PWSZ w Koninie

 
Przewodnicząca: Izabella Struglińska

Wiceprzewodniczący: Adrian Wiatrowski
Emil Derdziński

Sekretarz: Julia Kałużna

Opiekun koła: dr inż. Robert Roszak

Kontakt: not.pwsz.kon@gmail.com

Zdobywanie praktycznych umiejętności poprzez pracę w kreatywnym i profesjonalnym zespole!
 
Więcej aktualności na naszym fanpage’u na Facebook - https://www.facebook.com/not.pwsz.konin


Koło powstało w styczniu roku 2007 przy Katedrze Mechaniki i Budowy Maszyn, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Zrzesza aktywnych studentów, a jego głównym celem jest wzajemna pomoc w trakcie studiów, pogłębianie swojej wiedzy, organizacja i branie udziału w konferencjach, akademiach oraz spotkaniach z przedstawicielami zakładów pracy.
Obecnie skupiamy się na poznawaniu tajników rapid prototyping. Dzięki uczelnianej drukarce jesteśmy w stanie wydrukować trójwymiarowe modele naszych projektów.

Działalność

Działalność 2015/2016
 • 26 kwietnia
Koło uzyskało akceptację wniosku grantowego na budowę drukarki 3d RepRap p3 steel. Od tego czasu systematycznie poszukujemy części potrzebnych do montażu. Czekajcie z niecierpliwością na etap składania!
 • 2 kwietnia 2016
Członkowie koła NOT wzięli udział w Konińskim Forum Oświatowym, gdzie zaprezentowali swoje wydruki promocyjne oraz przedstawiali krok po kroku etapy tworzenia projektu i drukowania w formie przestrzennej. Zainteresowani mogli z pomocą studentów uruchomić drukarkę oraz zaprogramować proste elementy do druku.
 • 1 marca 2016
W marcu podczas dni otwartych studenci koła promowali swój kierunek (Mechanika i Budowa Maszyn). Duże zainteresowanie wzbudził pokaz druku 3D oraz konkurs wiedzy technicznej ogólnej. Na rzutniku prezentowali także stworzone przez siebie modele w programie SolidWorks. Studenci opowiadali zainteresowanym o przedmiotach i toku kształcenia, a także o możliwej ścieżce kariery.
 • 10 stycznia 2016
W Galerii nad Jeziorem odbyła się licytacja dwóch mechanicznych serduszek, wydrukowanych przez członków koła na uczelnianej drukarce 3d. Mniejsze z nich służy jako breloczek, większe natomiast jest statuetką. Zestaw został zakupiony przez Koniński oddział NOT.
 • 7 stycznia 2016
Rok kalendarzowy studenci rozpoczęli od pomocy podczas Akademii Młodego Studenta, odbywającej się 7 stycznia. W trakcie tego spotkania w Katedrze Mechaniki i Energetyki uczniowie Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie zapoznawali się z zawodem inżyniera mechanika. Studenci pomagali w przeprowadzeniu laboratoriów, a także zachęcali uczniów do podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.
 
Działalność 2014/2015
 • 9 maja 2015
Studenci Mechaniki i Budowy Maszyn, a zarazem członkowie Koła NOT wzięli udział w imprezie pt.: "Naukowy zawrót głowy" w Żychlinie. Odbywały się tam warsztaty i pokazy naukowe dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II. Warsztaty przygotowali również Nasi Studenci z hasłem promującym "Inżynier-kto to? Poznaj świat inżyniera poprzez zabawę i doświadczenia". Uczniowie mogli poznać m.in. program do projektowania SolidWorks oraz sami zamodelować proste modele 3D, zapoznać się z narzędziami którymi posługuje się inżynier. Poznali również zasadę działania hamulca pneumatycznego. Nasze warsztaty zaciekawiły nie tylko uczniów, ale i dorosłych, którzy chętnie wzięli w nich udział.
 • 25 kwietnia 2015
Studenci z Koła Naukowego NOT wzięli udział w IX Spartakiadzie o Puchar Zbynka organizowanej przez Klub HDK PCK przy PWSZ w Koninie oraz Klub HDK PCK przy KWB Konin. Zajęli oni I miejsce w rankingu Studenkich Kół Naukowych PWSZ w Koninie. 
 • 16 kwietnia 2015
Studenci z Koła Naukowego NOT  odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum Nauki Kopernik ma na celu promowanie nauki i zainteresowania na temat otaczającego nas świata. Zwiedzający mogą samodzielne przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach. Wyjazd obfitował w zabawę i naukę. Nie zabrakło również spacerowania po stolicy. 
 • 31 marca 2015
Studenci z Koła NOT promowali podczas Drzwi Otwartych kierunek Mechanika i Budowa Maszyn oraz Eneretyka (który ma ruszyć od pażdziernika!). Przy stoskach Mechaniki i Energetyki można było zobaczyć drukarkę 3D, a także porozmawiać z przedstawicielami firmy Elektrobudowa SA. Jak w ubiegłym roku była z nami również firma TwójRobot.pl!
 • 13 stycznia 2015
Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, budowany właśnie przy
ul. Sulańskiej w Koninie, zwiedzili studenci mechaniki i budowy maszyn. Jest to jeden z pięciu zakładów termicznej obróbki odpadów w Polsce. Grupa studentów II, III i IV roku, jednocześnie członków koła NOT, miała możliwość obejrzenia nie tylko budowy spalarni, ale także kotła od wewnętrznej strony (ma konstrukcję wiszącą), miejsca składowania żużlu, bunkra magazynowania odpadów oraz całego procesu zwanego paleniskiem rusztowym.
 • 18 października 2014
Na drugiej Akademii Młodego Studenta zawitali do Nas uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy. Władze Naszego wydziału bardzo serdecznie przywitali Naszych gości. Najpiękniejsze słowa skierowane do uczniów szkoły średniej przez prof. Edwarda Pająka - Mam nadzieję, że dziś spodoba się wam to, co robimy i niektórzy wrócą, by z nami studiować.

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki