Specjalności:
-
logistyka handlu i spedycja
-
logistyka magazynowa i ładunkoznawstwo
-
logistyka i organizacja produkcji
Celem studiów jest przekazanie przyszłym absolwentom kompleksowej wiedzy z zakresu nauk ekonomicznych oraz ukształtowanie umiejętności praktycznego wykorzystania tej wiedzy do analizy typowych problemów logistycznych, aktywnego uczestniczenia w procesach decyzyjnych, a także wdrażania i realizacji projektów mających na celu efektywne zarządzanie systemami logistycznymi. Nadrzędnym celem studiów jest jednak przygotowanie absolwentów do rozwoju kariery zawodowej zarówno w centrach logistycznych oraz firmach spedycyjnych i transportowych, jak również w każdym przedsiębiorstwie i instytucji, w której występuje konieczność zapewnienia sprawnego przepływu materiałów, towarów i usług.
W planie studiów przewidziano liczne zajęcia praktyczne (ponad 70% zajęć). Kluczowe znaczenie dla przygotowania praktycznego przyszłych absolwentów ma w szczególności trzymiesięczna praktyka zawodowa oraz następujące przedmioty prowadzone w formie ćwiczeń, laboratoriów i warsztatów:
-
logistyka zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji,
-
logistyka miejska,
-
logistyczna obsługa klienta,
-
controlling i audyt logistyczny,
-
spedycja i centra logistyczne,
-
systemy informatyczne w logistyce,
-
systemy i infrastruktura transportu,
-
systemy klasy ERP w zarządzaniu przedsiębiorstwami.
Logistyka handlu i spedycja. Specjalność ta przygotowuje absolwentów do podejmowania aktywności w branży handlowej (handel hurtowy i detaliczny) oraz transportowo-spedycyjnej (obrót towarowy i przewozy), w szczególności na stanowiskach specjalisty ds. marketingu i handlu, specjalisty ds. zaopatrzenia, transportu i magazynowania, specjalisty ds. organizacji i rozwoju transportu, przedstawiciela handlowego itp.
Logistyka magazynowa i ładunkoznawstwo Specjalność przygotowuje absolwentów do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży związanej z obsługą towarów i ładunków składowanych w centrach logistycznych i magazynowych oraz przygotowuje do pracy na wielu stanowiskach związanych ze specyfiką obsługi nowoczesnego magazynu i technologii ładunkowych.
Logistyka i organizacja produkcji. Specjalność ta przygotowuje absolwentów do podejmowania aktywności w branży produkcyjnej (wytwórczej), w szczególności na stanowiskach specjalisty ds. organizacji i rozwoju przemysłu, specjalisty ds. organizacji i planowania produkcji, pracownika działu produkcji, kontrolera procesów produkcyjnych i przemysłowych itp.
Program kształcenia dla kierunku "logistyka" jest tworzony przy współpracy firm i instytucji z branży TSL. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
Czas trwania studiów: 3 lata
Program kształcenia dla kierunku "logistyka"- cykl 2016-2019
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów
Program kształcenia dla kierunku "logistyka"- cykl 2017-2020
Uchwała w sprawie programu kształcenia (załącznik)
Efekty kształcenia
Plan studiów
Program kształcenia dla kierunku "logistyka" - cykl 2018-2021
Uchwała w sprawie programu kształcenia
Efekty kształcenia
Plan studiów