WYSOKI KONTRAST
polski english   tel. (63) 249-72-00
Szukaj:
Newsletter:
       
baner na stronę


Ulubione   Startuj z nami   Mapa strony
Sobota, 21 września 2019

Aktualności

Spotkanie członków Studenckiego Koła Naukowego „Controling”

Plany, sprawozdanie oraz podziękowania dla Zofii Sikorskiej, ustępującego opiekuna, były tematem głównym spotkania członków Studenckiego Koła Naukowego „Controling”.
 
29 listopada 2013 r. członkowie koła, wraz z dr. Arturem Zimnym oraz nowym opiekunem mgr. Przemysławem Jóźwiakiem, złożyli podziękowania za wieloletnią współpracę i za sprawowanie funkcji opiekuna mgr Zofii Sikorskiej.
 
Studenckie Koło Naukowe „Controling” działa w PWSZ w Koninie od 2006 r.  Jego misją jest tworzenie  warunków do aktywnego rozwoju studentów, pragnących pogłębiać swoją wiedzę i wykorzystać ją w praktyce. Członkowie koła uczestniczyli w licznych konkursach, współpracowali z Urzędem Skarbowym, udzielali się w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zorganizowali sympozjum studencko-uczniowskie z rachunkowości. W 2013 r. zorganizowali wystawę „Rachunkowość wczoraj i dziś”,
której autorem była mgr Zofia Sikorska, opiekun SKN „Controlling” i Koła Młodych Księgowych. Co roku studenci zrzeszeni w kole udzielają się podczas Drzwi Otwartych.
 
W nowym roku akademickim SKN „Controling” planuje organizację spotkań ze specjalistami z różnych obszarów rachunkowości oraz praktykami, zajmującymi się na co dzień rachunkowością. Studenci zamierzają uczestniczyć w warsztatach, konferencjach i szkoleniach w celu podnoszenia swoich kwalifikacji.


 

Sympozjium naukowe

19.03.2013 roku odbyło się  sympozjum studencko-uczniowskie  zorganizowane przez Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości „Controlling”, które otworzył Prorektor dr Jerzy Jasiński.

W sympozjum wzięło udział siedem drużyn, w tym jedna z PWSZ w Koninie.


 
 
Drużyny zaprezentowały następujące tematy:

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie – „Dowody księgowe”
- Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie – „Historia rachunkowości”
- Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie – „Istota sprawozdawczości finansowej i jej użytkownicy”
- Zespół Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy – „Amortyzacja środków trwałych; aspekt bilansowy i podatkowy”
- Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie – „Podatek VAT w transakcjach unijnych”
- Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych Stanisława i Władysława Grabskich w Kole – „Błędy księgowe”
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie – „Inwentaryzacja aktywów i pasywów oraz ewidencja i rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych”
 
Prezentacje oceniali uczniowie poszczególnych grup za pomocą ankiety oraz jury w składzie:

- dr Jerzy Jasiński – Prorektor PWSZ w Koninie
- mgr Kazimierz Zając – Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Terenowy w Koninie
- mgr Krystian Rzezak – Kierownik Biura Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Terenowy w Koninie
- Dagmara Mielcarek – Przewodnicząca SKNR „Controlling”
- członek drużyny z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Maksymiliana Jackowskiego w Słupcy,

Na podium znalazły się następujące grupy:

1. ZS im.M Kopernik w Koninie
2. PWSZ Konin
3. ZS Ekonomiczno – Administracyjnych w  Kole

 

Spotkanie z człowiekiem biznesu mgr Dariuszem Olczakiem

 


 26.12.2012 r. odbyło się spotkanie z człowiekiem biznesu mgr Dariuszem Olczakiem, absolwentem naszej uczelni a obecnie kierownikiem firmy ubezpieczeniowej Allianz w Koninie.

Spotkanie miało na celu przybliżenie członkom naszego koła tematyki związanej z pracą w firmie ubezpieczeniowej oraz jak długa jest drabina kariery począwszy od zwykłego ubezpieczyciela do kierownika.

 

Uczelniada 2012

 
 

W dniach 14-16 listopada 2012 r. odbyła się XX edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu Amatorów Rachunkowości UCZELNIADA 2012 na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie przy ul. Piaskowej 9. W konkursie brały udział trzy studentki z III roku Zarządzania:
  • Monika Kordylewska
  • Dagmara Mielcarek
  • Iwona Tomaszewska
Jednego dnia studentki musiały zmierzyć się z zadaniami z rachunkowości zarządczej, które były pierwszą częścią eliminacji i testami Stowarzyszenia Księgowych w Polsce-drugą częścią eliminacji. Każda ze studentek wybrała dla siebie obszar, z którego pisała test:

Monika Kordylewska - MSR / MSSF,
Dagmara Mielcarek - podatki,
Iwona Tomaszewska - rachunkowość finansowa.

Drugiego dnia była ostatnia trzecia część eliminacji – case study PwC. Polegał on na ocenie kredytobiorców oraz banków pod kontem zdolności do regulowania zobowiązań. Żeby było trudniej dwie z trzech firm, które zaciągnęły kredyt przestały regulować zobowiązanie terminowo a tym samym trzeba było sporządzić odpisy aktualizujące oraz utratę wartości poszczególnych zabezpieczeń kredytowych.

Tego samego dnia wieczorem odbył się finał konkursu.

 

Wykład Prof. Dr hab. Aldony Kameli-Sowińskiej

 
 

Dnia 11 czerwca 2012r. miał miejsce wykład pt.: „Współczesna rachunkowość – czyli wojna i polityka jako źródło wartości”, który wygłosiła prof. dr hab. Aldona Kamela – Sowińska. Po wykładzie była Minister Skarbu Państwa chętnie pozowała do zdjęć.

 

Badanie naukowe

 

Studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości „Controlling” pod opieką opiekuna mgr Zofii Sikorskiej przeprowadzili badania naukowe, których celem było poznanie opinii przedsiębiorców na temat oczekiwań wobec absolwentów uczelni wyższych. Badanie było prowadzone od października 2011r. do końca marca 2012r. Analizą i opracowaniem ankiet zajęły się trzy studentki z kierunku zarządzanie, które są jednocześnie członkami SKNR „Controlling”:
  • Małgorzata Gaj
  • Marlena Krakowska
  • Dagmara Mielcarek
Opracowane wyniki tych ankiet zostały wykorzystane do strategii rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

 

Dni otwarte w Urzędzie Skarbowym

 

W dniu 10 marca 2012 r. studentki kierunku zarządzanie, które są członkami SKNR „Controlling” wzięły udział w Drzwiach Otwartych Urzędu Skarbowego w Koninie, gdzie przeprowadzały anonimową ankietę interesariuszami urzędu na temat zadowolenia z działalności urzędu.

W ankiecie klienci urzędu musieli wskazać, powód wizyty w urzędzie, jaka była obsługa, czy godziny otwarcia są dostosowane do ich potrzeb oraz czy odpowiada im taka organizacja pracy w urzędzie.

Kalendarium

 
Logotyp 1Logotyp 2BIPSERMO
 
facebook
studia podyplomowe
Bezpieczeństwo i systemy ochrony Bezpieczeństwo wewnętrzneBudownictwoDietetyka EnergetykaFilologiaFilologia II stopieńFinanse i rachunkowośćFizjoterapia InformatykaInżynieria środowiskaJęzyki Obce w Mediach i Biznesie KosmetologiaMechanika i budowa maszyn LogistykaPedagogikaPielęgniarstwo Praca socjalnaWychowanie fizyczne ZarządzanieZarządzanie i inżynieria produkcjiZdrowie publiczne
kierunki