W budynku tym znajduje się:

• 1 sala wykładowa na 52 osoby, wyposażona w rzutnik pisma, wiszący ekran i projektor multimedialny,
  • 6 sal ćwiczeniowych na 25 studentów z rzutnikiem pisma, ekrany, ekrany wiszące, projektory multimedialne,
  • 2 sale komputerowe na 16 stanowisk z pełnym dostępem do internetu, z czego jedna wyposażona w tablicę multimedialną.

Oprócz oprogramowań ogólnych stanowiska te wyposażone są w oprogramowania specjalistyczne pozwalające na dokonywanie wizualizacji, symulacji oraz analizy działania w warunkach rzeczywistych, jak również programy służące do wykonywania obliczeń symbolicznych.

• 8 pracowni specjalistycznych: laboratorium materiałoznawstwa instalacyjnego, laboratorium metaloznawstwa i obróbki cieplnej, laboratorium elektrotechniki i elektroniki, podstaw automatyki, automatyzacji i robotyzacji, laboratorium metrologii warsztatowej i systemów pomiarowych, laboratorium materiałów budowlanych, mechaniki gruntów i fundamentowania, laboratorium geodezji, laboratorium mechaniki i płynów, laboratorium termodynamiki.

Laboratoria te, wyposażone są w specjalistyczny sprzęt i urządzenia pomiarowe, pozwalają na realizację prawie wszystkich zajęć o charakterze doświadczalnym i praktycznym, stanowiących przygotowanie zawodowe studentów.

Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W budynku uczelni znajduje się sala gimnastyczna, zaplecze sanitarne, a także punkt gastronomiczny.