Uczelnia
Slider

WYDZIAŁ NAUK HUMANISTYCZNYCH I SPOŁECZNYCH

KATEDRA NAUK SPOŁECZNYCH

ZAPRASZA NA

I OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ

RESOCJALIZACJA W PERSPEKTYWIE EDUKACYJNEJ,

PREWENCYJNEJ  I PROFILAKTYCZNEJ

3 GRUDNIA 2019 r.

pod patronatem JM prof .zw. dr. hab. Mirosława Pawlaka

Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie

 

I  Konferencja Naukowa  „Resocjalizacja w perspektywie edukacyjnej, prewencyjnej i profilaktycznej” w zamierzeniu organizatorów poszukiwać będzie płaszczyznę do wymieniany poglądów oraz inicjowania dyskusji  w zakresie kierunków działania w przestrzeni resocjalizacyjnej.  

Do udziału zapraszamy :

pracowników naukowo-dydaktycznych zainteresowanych zakresem problemowym konferencji,  doktorantów, studentów oraz praktyków ─ pracowników instytucji resocjalizacyjnych, penitencjarnych, edukacyjnych, doradczych, pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych, placówek kształcenia specjalnego i integracyjnego oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Zaproszenie do wygłoszenia wykładu plenarnego zgodzili się przyjąć:

mł.insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, prof. UKSW, Zakład Polityki Bezpieczeństwa, Katedra Polityk Publicznych.

Profesor zasłynął z autorskiej „Koncepcji Ruchomych Przestrzeni” która związana jest ze stworzeniem suprasystemu bezpieczeństwa wewnętrznego, związanego z dostosowaniem instytucjonalnych systemów bezpieczeństwa do działań zapobiegawczych.

dr Dariusz Schmidt, Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, Zakład Pedagogiki Resocjalizacyjnej , Akademie der Rechtskultur und Rechtspädagogik, Berlin, Cottbus, Bad Saarow, Niemcy. Członek Rady Naukowej (Wissenchaftlicher Beirat) Akademie für Rechtskultur und Rechtspädagogik, Anerkannter Bildungsträger der Bundeszentrale für politische Bildung (BpB). Członek (Full Member) International Corrections & Prison Association (ICPA. Członek niemieckiego Federalnego Stowarzyszenia Domów Pomocy Prawnej (Bundesverband der Jugendrechtshäuser Deutschland e.V)

kpt. mgr. Sebastian Andrzejewski, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Koninie, Wydział Kontrolno –Rozpoznawczy, Naczelnik.

dr Mariusz Wojasiński, nauczyciel dyplomowany, wychowawca z 20-letnim doświadczeniem w Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych, Zakładach Poprawczych                  i Schroniskach dla Nieletnich  oraz Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii.

Mgr Marta Paluch , pedagog resocjalizacyjny, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Planujemy trzy sekcje wokół zagadnień :

 

Edukacja- która jest istotnym aspektem w przestrzeni uczenia się , nauczania i wychowania, przekazywania norm i aprobowanych wzorów zachowań .Szczególnie  ważną rolę  odgrywa w środowisku izolacyjnym tworząc nową przestrzeń w procesie resocjalizacji i readaptacji społecznej.

Prewencja-  obejmuje działania nie tylko  mające na celu ograniczenie rozmiarów i dymniki przestępczości, ale również  prewencyjne, które mogą zapobiec kryminogennemu stylowi życia.

Profilaktyka- opiera się na wzmocnieniu czynników chroniących i działań zapobiegających niepożądanym zjawiskom w rozwoju i zachowaniu się ludzi.

 

Komitet naukowy:

dr hab. Kinga Przybyszewska, prof. PWSZ w Koninie

dr Anna Stolarczyk-Gembiak

 

Opłata konferencyjna wynosi 100 PLN, planujemy publikację na podstawie materiałów z konferencji. Opłat prosimy przelać na konto podane poniżej z dopiskiem Resocjalizacja_2019

Zgłoszenia udziału w konferencji (formularz w załączeniu) prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25 listopada 2019 r. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia
i referatu otrzymają Państwo do 29 listopada 2019 r. Opłatę konferencyjną prosimy przelać na konto Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie nr

67 1500 1461 1214 6002 7586 0000

z dopiskiem „Resocjalizacja 2019” oraz oznaczeniem imienia i nazwiska uczestnika (zwłaszcza, gdy opłata jest dokonywana z konta instytucji) do dnia 25 listopada 2019 r.

Dla uczestników konferencji dokonaliśmy wstępnej rezerwacji miejsc noclegowych (pięć pokoi hotelowych jedno-, siedem pokoi dwuosobowych oraz jednego pokoju jednoosobowego dla niepełnosprawnych) z 2 na 3 grudnia 2019 r. w Domu Studenckim nr 1 przy ul. Popiełuszki 4. Koszt noclegu:

Pokój jednoosobowy z łazienką: 110 zł,

Pokój dwuosobowy z łazienką: 162 zł za nocleg (81 zł od osoby),

Pokój jednoosobowy z łazienką dla osób niepełnosprawnych: 110 zł.

Nocleg nie uwzględnia śniadania. Śniadanie można zamówić w stołówce Żak Smak, tel. +48 63 249-72-92, +48 63 249-72-91.

W celu rezerwacji pokoju proszę kontaktować się z p. Justyną Kamińską drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (tel. +48 63 249-71-55 lub tel. kom. 604-348-652) ewentualnie z portiernią budynku (tel. +48 63 249-71-70). Rezerwując pokój proszę podać hasło Konferencja RESOCJALIZACJA. Rezerwacja trzymana jest do dnia 29 listopada 2019 r., po tym terminie pokoje niepotwierdzone zostaną zwolnione z możliwością rezerwacji w tej samej cenie w miarę wolnych pokoi.

Inne możliwości zakwaterowania w Koninie (organizowane indywidualnie, kontakt bezpośrednio z wybranym hotelem):

Hotel Konin, pokoje **/***, odległość od miejsca konferencji 2,7 km – www.hotelkonin.pl

Hotel Pałacyk **** (2,5 km) – www.hotel-konin.com

Blues Hostel (budget), Stare Miasto, (5 km) – www.blueshostel.pl

Hotel Ogonowski ***, Stary Konin, (5,8 km) – www.ogonowski.com.pl

Karta zgłoszeniowa

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!